Átméretezés CS3 módra
A CS2-ben a Control palettán a Width és a Height értékeket megadva egy keret mérete a benne levő tartalommal együtt változott, de a CS3-ban így már csak a keretet tudod átméretezni. Ez egészen addig bosszantott, míg fel nem fedeztem, hogy az új rendszer többször előnyös, mint hátrányos; de örömöm akkor lett teljes, mikor rájöttem, hogy az eddigi módszerről sem kell lemondanom, csak egy másik mezőbe kell írnom a számokat a mértékegységgel együtt: mégpedig eggyel jobbra, a Scale mezőkbe – ahol nem csak százalékos értékeket adhatsz meg.
Maszkolás az InDesign-ban
Elsőként a Photoshop-pal kezdtem az ismerkedést, talán ezért is tűnik számomra bonyolultabbnak az Illustrator maszkolási lehetősége, és egészen a közelmúltig nem is tudatosult bennem, hogy az InDesign-ban is rendszeresen maszkolok, hiszen a keret és a benne levő tartalom külön életet él – vagyis a keret tulajdonképpen a benne levő tartalom maszkja. Így például a Pathfinder használata nélkül villámgyorsan létrehozható az alábbi „kompozízió” az Edit > Paste Into (Ctrl+Alt+V) paranccsal.

A fenti képen egy világossárga téglalapba van belehelyezve (Edit > Paste Into – Ctrl+Alt+V) egy másik, sötétebb narancssárga, lekerekített sarkú téglalap (lekerekítés: Object > Corner Options), abba pedig egy harmadik, a legsötétebb – ez utóbbi van kijelölve a Direct Selection Tool-lal, vagyis a fehér nyíllal (az objektumokba belehelyezett objektumokat ezzel az eszközzel érheted el).
Különböző rétegeken levő objektumok másolása másik dokumentumba, a rétegek megtartásával
Bocs, de nem tudtam rövidebben megfogalmazni. Ha egyszerre kijelölsz több rétegen levő objektumokat, és ezeket áthúzod egy másik dokumentumba, az InDesign alapértelmezetten az éppen aktív rétegre helyezi az összeset. Viszont ha kiválsztod a Layers panel menüjéből a Paste Remembers Layers lehetőséget, minden marad az eredeti rétegén.
Vélemény, hozzászólás?