Dunakeszi láp: riadó!

Elképesztő, hogy ebben az országban mi mindent meg lehet csinálni! Az alábbi felhívást kaptam e-mailben:

Dunakeszi láp: riadó!
(a kép forrása: www.ng.hu)

Sziasztok!

Terjesszük e megdöbbentő hírt és próbáljunk meg minden lehetséges eszközzel tiltakozni!

Kedden 10 órára mindenkit várunk a dunakeszi tőzegláphoz, mert demonstráció, területbejárás és szakhatósági területfelmérés lesz!

Alább Kriska György (az Auchan által az rendőrségre hurcoltatott ELTE biológus) riadólevele:
E hét péntekén az Auchan megbízásából Kecskeméthy Géza Dunakeszi polgármestere hozzájárulásával elkezdték kivágni a Dunakeszi láp területén a fűzfákat. A favágókat a rendőrség igazoltatta és most várják a helyszínre a Természetvédelmi Főhatóság képviselőjét. Egyelőre nem tudjuk, hogy van-e neki jogosítványa arrra, hogy megállítsa a súlyos természetkárosítást. Az utóbbi időben az Auchan és más a tőzegláp elpusztításában érdekeltek koncentrált támadást indítottak a Természetvédelmi Főhatóság és a lápvédő civilek ellen is, amit most a láp elleni közvetlen támadás tetőzött be. Kérek mindenkit, hogy akinek vannak, mozgósítsa a médiakapcsolatait, mert vészhelyzet van.

http://www.greenfo.hu/hirek/hirek_item.php?hir=25509
http://www.ng.hu/index.php?act=napi&rov=1&id=15483
http://greenr.blog.hu/2010/09/24/dunakeszi_tozegtavak_37

ui.: előzmények: http://www.tozegto.freeweb.hu/

Még egy kis adalék ahhoz, hogy messzire elkerüljük az összes Auchan áruházat: Mibe kerül az olcsó trappista? Multi-pénzügyi szájbarágó.


,

Kaphatsz

e-mailt az új bejegyzésekről:

Adhatsz

pénzenergiát:

Hozzászólás

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .