Régebben nagyon nem tetszett a műfenyő – ahogyan más műnövények sem – miközben mindig zavart, hogy minden karácsonykor rengeteg fenyőfát kivágnak pusztán emberi önzésből, hogy aztán a szemétdombon végezzék (persze, tudom, hogy ültetnek is helyettük, de nyilván nem annyit, mint amennyit kivágnak – gondolok itt többek között a lopott fákra).
Ennek az ellentmondásnak a feloldására pár éve vettem egy cserepes fenyőfát, amit karácsony után vissza is vettek ugyanott, ahonnan elhoztam, majd állítólag újra elültették. Aztán jött újabb néhány év, amikor a lelkiismeretemet takarékra állítva, megint megvettem a kivágott fákat, melyeknek kopasz vázát az ünnepek után szépen kiraktam a ház elé, hogy elvigyék a szemetesek.
Tavaly ismét egy cserepes (vagy inkább vödrös) fával próbálkoztunk, alig bírtunk hazacipelni Kedvesemmel. De megérte, mert Fenyőfaszink az ünnepek után nem a szemétdombon végezte, hanem először a teraszra került, majd április elsején elültettük az udvarban, ahol a külső jelek alapján remekül érzi magát (lásd az alábbi GHALÉRIÁból kölcsönzött képet) – ahogyan mi is, mikor meglátogatjuk.

És itt jutottunk el a címben említett tárgyhoz, és az idei karácsonyhoz, ugyanis pár hete megvettük életünk első műfenyőfáját, mivel az udvarban már nem nagyon van helye újabb élőknek. Ma már az igazihoz megtévesztésig hasonló műfenyőket is lehet kapni, így a látványhátrány lekerült a kifogások listájáról. További érvek és ellenérvek, melyek alapján döntöttünk:
Érvek a műfenyő mellett:
- Nem kell egy élő fát (esetleg) elpusztítani a karácsonyi dekoráció kedvéért.
- Könnyebb, és könnyebben szállítható, kezelhető.
- Nem hullik a levele.
- Többször felhasználható.
- Az előbbiből is következően jóval olcsóbb.
Ellenérvek a műfenyővel szemben:
- Meg kell oldani a tárolását.
- Ha egyszer elhasználódik, a műanyag szennyezi a környezetet.
- Nincs illata.
Vélemény, hozzászólás?