Május 14-én kíváncsian vártam egyik legjobb emlékű telefonom gyártója, a OnePlus legújabb bejelentését. Másnap megrendeltem, és egy héttel a bejelentése után már használatba is vettem egy OnePlus 7 Pro-t. A OnePlus 3-as jó emléke, és a bejelentésen elhangzottak okán hatalmasak voltak az elvárásaim, és sajnos csalódnom kellett. Hangsúlyozom: a hatalmas elvárásaimhoz mérten – a OnePlus 7 Pro a csalódásaimmal együtt is egy sokkal szerethetőbb termék, mint az előző telefonom, egy Huawei P20 Pro.
Ami tetszik
A OnePlus-tól immár megszokott gördülékeny, megbízható, felhasználóbarát működés; és a praktikusan felturbózott, de alapvetően stock Android szoftver. Ez csak egyetlen mondat volt, de nagyon sok összetevőt érintő – ezért ne tévesszen meg, hogy a következő fejezet sokkal hosszabb lesz.
Ami nem tetszik
- A kamera összességében sokkal gyengébb, mint amire számítottam – erről részletesebben írtam a Pixinfo-n.
- A dizájn oltárán megint feláldozták a célszerűséget: az ívelt szélű kijelző valóban jól néz ki, egészen addig, amíg nem használom kijelzőként. Ugyanis nincs olyan betekintési szög, ahonnan nézve ne torzulna a széleken a kijelző képe. Nóóórmális?
- Az előző telefonomnál nagyobb kijelzőn egyel kevesebb sor ikon fér el, mert csak az oszlopok száma szabható testre, a soroké nem. Megint csak: nóóórmális?
- A kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasó megbízhatósága jóval elmarad a „hagyományostól”.
- További három – az előző telefonomban kedvelt – apróság nagyon hiányzik (ami épp azért különösen szánalmas, mert egyéb tekintetben a Huawei jóval elmarad a OnePlus-tól felhasználói élményt illetően):
- Always On Display. Miért nincs, mikor már régóta rengetegen szeretnék, és a csúcskategóriában alapnak számít? (Talán már úton van…)
- A Huawei-t csatlakoztattam a számítógéphez, és rögtön felajánlotta a lehetséges opciókat. Mindez a OnePlusnál: értesítési sávot lehúz, bök, kiválaszt.
- A futó alkalmazások áttekintésénél az ablakok tetején a Huawei-nél három „azonnal bökhető” ikon volt, a OnePlus-nál három pötty van, innen hívható elő a három opció: zárolás, osztott képernyő, alkalmazásinformáció.
Szóval kár érte – bár a OnePlus 7 Pro-t így is szeretem, de a következő telefonom nem valószínű, hogy OnePlus márkájú lesz. Idővel kialakult bennem az érzés, hogy a OnePlus bár sok tekintetben valóban csúcskategóriát képvisel, néhány területen (főleg a kamerát illetően) képtelen megütni az általam elvárt szintet.
Vélemény, hozzászólás?