Endomondo vagy Strava?

Búcsú az Endomondotól

Lassan egy éve tettem fel először a címbéli kérdést itt a blogomon. Akkor az Endomondonál maradtam, és döntésem helyességét igazolni látszott az is, hogy az Endomondo webes felülete májusban elkezdet megújulni. Azóta viszont szánalmasan kevés fejlődés történt, viszont bugokat többször is kaptunk. Elegem lett a szerencsétlenkedésükből:

Ez az utolsó „megmozdulásom” itt az Endomondon (a továbbiak automatikusan szinkronizálódnak a Straváról a tapiriik.com-on keresztül). Tavaly tavasszal már terveztem, hogy váltok Stravara, akkor az Endomondo elkezdett megújulni, és szimpatikusnak tűnt az irány, ezért maradtam. A (beállítások oldalait nem számolva) nagyjából 16 oldalnyi felületből 3-at sikerült áttervezniük 8 hónap alatt, ezeket is néhol teljesen érthetetlen aránytalanságokkal. Ez még akkor is gyalázatos teljesítmény, ha netán csak egyetlen ember dolgozik ezen a projekten. Az Android app is sokszor bugos (pl. mostanában a térképen nem jelzi kék pöttyel az aktuális helyzetemet, de olyan is volt már, hogy hetekig egyáltalán nem mutatta a már megtett útvonalamat), és nem talál GPS jelet ott, ahol egyértelműen van, és ez a Stravának nem is okoz semmi gondot. Most lett végleg elegem ebből a szerencsétlenkedésből. A Strava sem hibátlan, de nagyságrendekkel jobban használható az Endomondonál – itt folytatom: https://www.strava.com/athletes/6244633

Melyik miben jobb?

Amit a Stravaban szeretek (és nincs az Endomondoban):

  • a felhasználóbarát (OSM térképes) útvonal készítőjével egyszerű a tervezés (így el is felejthetem a Runmapet);
  • van benne hőtérkép, amin láthatom, merre futottak/bringáztak a Stravások – prémium előfizetőként pedig a saját útvonalaimból is generálhatok ilyent;
  • lehet cipőket és bringákat regisztrálni benne – így minden futásomnál/tekerésemnél megadhatom, melyiket használtam (és pl. láthatom, mennyit futottam már az egyes cipőimben);
  • automatikus szünet beállítása nélkül is külön méri a mozgásban töltött időt;
  • az androidos alkalmazás térképén:
    • bármilyen nagyításnál jól látszik, hogy merre jártam már (nem takar rá az útvonalterv a már megtett útra),
    • kis pöttyök jelölik a megtett kilométereket, így lehet némi viszonyítási alapom a távolságra vonatkozóan,
    • ha a célkeresztre bökök, nem változik a zoom;
  • megbízható – legalábbis egy hónap alatt semmilyen bugba nem futottam bele;
  • szép a webes felülete.

Amit az Endomondoban szerettem (és hiányzik a Stravaból):

  • jól áttekinthető, és könnyen kezelhető naptár-nézet;
  • részletes statisztikák;
  • history könnyű kereséssel, útvonalak összeolvasztásának lehetőségével;
  • útvonal rajzolási lehetőség a manuálisan felvett új aktivitáshoz;
  • a már mentett aktivitás utólagos szerkesztésének lehetősége;
  • kép feltöltési lehetőség weben;
  • ár (az évi 30 USD pont a fele a Strava 60 dolláros előfizetési díjának).

Összefoglalva

Látható, hogy könnyen meg lehetne csinálni a tökéletes alkalmazást, ha az Endomondo és a Strava előnyeit egyesítenénk; de amíg a Strava válasza a webes képfeltöltési lehetőségre, hogy ők egy kis cég, és ez most (hónapok óta) nem szerepel a prioritások között (annak ellenére, hogy rengeteg felhasználó szeretné, és kéri), vagy amíg az Endomondo egy év alatt se tud véghezvinni egy teljes redesignt, addig kár nagy dolgokat remélni…

A váltást viszont egyáltalán nem bánom, jelenleg sokkal fontosabb dolgok szólnak a Strava, mintsem az Endomondo mellett. Viszont továbbra is figyelem az Endomondot, és a tapiriik.com-on keresztül szinkronizálom a Stravas adataimat (vagy ha ez nem megy automatikusan, akkor manuálisan besegítek); szóval bármikor készen állok egy visszaváltásra, ha lesz rá okom.


, , , ,

Feliratkozás

Email értesítés az új bejegyzésekről:

200×200 km könyv

2013 tavaszától kezdődően több mint 8 éven át futottam és közben fotóztam. Ez volt a 200×200 km projektem első fele, melyből könyvet készítettem, amit letölthetsz PDF formátumban… További részletek →

5 hozzászólás a(z) “Endomondo vagy Strava?” bejegyzéshez

  1. Metál Az Ész avatar

    Sok sikert! Én Strava mellett maradok, márcsak azért is, mert az Endomondo használatához alapfeltétel az, hogy a felhasználó adatait, eredményeit harmadik félnek, mégpedig tengerentúli ügyfeleinek, a fejlesztő cég átadja. Ilyen a Strava esetében nincs.
    Egy fejlesztő és sportoló Strava júzer

    1. Zsolt Halasi avatar

      Azóta már én is csak a Stravat használom. Az Endomondo tartósan megrekedt a fejlődésben.

  2. Zabalint avatar
    Zabalint

    Régen Runkeepert majd Endomondo-t használtam, majd pár évig semmit. Most vettem egy Polar órát, és újra belekezdtem a trackelésbe. Importáltam Strava-ba minden korábbit, ami megvolt. Jónak tűnik sok szempontból a Strava, azonban egy hét után két okból visszatérek az Endomondo-ra, igaz a Strava szinkronizációt nem szüntetem meg egyelőre:

    1. A túrázás nem jelenik meg az összegzésekben, statisztikakban. Mivel hétvégén túrázok, hétköznap nagyrészt futok, ezért úgy a km-eim felét kiteszi a túrázás, ezért ez így nagyon nem jó. Endomondo-n chaplange-ekben is benne lehet bármely sport

    2. Néha úszok is, az órám nem mér távolságot, de mivel hosszonként részidőt rögzítek, tudom mennyit úsztam, ezt utána rögzíteni tudom Polar Flow-ban és Endomondo-ban, de Strava-ban nem. Ha újra importálom immár távval, akkor is 0 marad. Mivel úszás challange-ek amúgy sincsenek, ezért totál lényegtelen lenne, és eleve kevés embernek van beltéri úszás távot is mérő órája, de azokkal is lehetne csalni, hiszen a medence hosszat manuálisan kell megadni.

    3. Más egyéb sportág sincs, pl. tájfutás.

    Amúgy a premium funkciókat nem nézve úgy látom, amúgy is inkább a Strava van lemaradva, nagyjából a jó ideje elavult Runkeeper szintjén vany vagy inkáb alatta.

    1. Zsolt Halasi avatar

      Igen, a Stava-nak sajnos nem egy és számomra érthetetlen hiányossága van. Az általad említetteken kívül például hőtérképre miért csak futásokat és bringázásokat lehet felvenni? Áááhhh…

  3. Meridaboy avatar
    Meridaboy

    Strava-t nem használtam csak Endomondo Pro-t.
    Imádtam, mert szinte mindenre és mindent tudott amire nekem amatőr kerekesként szükségem volt, de néhány frissítéssel elkezdte habzsolni az akku-t és rettentő kriminálissá vált az ANT+os szenzorokat. A designe váltással talán végeztek, de az új felület sokkal szegényesebb is lett!
    Ekkor váltottam S-healt-re, ami jóval fapadosabb, mint az Endomondo, de ingyenes és a legfontosabb alapokat tudja.
    Talán egyszer kipróbálom a Strava-t is.

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogger ezt szereti: