Szellemi útravalóm ezúttal (is) Kaczvinszky A hét beavatás című könyvéből való:
Tanulmányozd a saját magad teremtette világot, – tanítja a yogi – mert ha megérted, miért lett olyan, amilyen, akkor megérted a teremtés mélyén önmagad lényegét, azt a lényeget, amely a teremtett világban is benne tükröződik! A yogi számára magától értetődő tanítás ez. Hiszen az önmegismerés csak akkor lehet teljes, ha az én törzsére, gyökerére, valamint a gyökérből és törzsből fakadó összes hajtásra is, egyaránt vonatkozik. Ahogyan a külső világot – a létet, az életet – nem lehet megérteni az én mélységeinek és hátterének megfelelő ismerete nélkül, éppúgy az ember sem ismerheti meg önmagát a külső világ lényegének, keletkezésének és teremtésének a megismerése híján. A külső világ és a belső szemlélet megismerése szorosan összefügg egymással. A lélektan és a természettudomány így szoros egységet alkot. Különösen a hatodik beavatás fokán, amikor a yogi a külső világban és annak minden megnyilatkozásában, már közvetlenül önmagát ismeri fel. A yogi mindenben önmagát szemléli, akármerre fordul.
Az első orrfújás minden futásom alkalmával nagy élmény – élvezem, ahogy az orromon keresztül beáradnak az illatok, pláne ilyenkor, tavasszal. Mint az első harapás a friss zöldhagymába: fenséges!
Háromszázötvenedszer is gyönyörű helyeken futottam, különleges hangulatokkal gazdagodtam – hálás vagyok, hogy így lehetett!
Vélemény, hozzászólás?